Aktiviteter

Få overblik over de spændende aktiviteter, vi har i centeret

Aktivitetstilbud
  • Mandag
    • Kl. 8.00 - 12.50: Motionsrummet er åbent

    • Kl. 9.00 - 12.00: Art Clay Silver v/Kirsten

    • Kl. 9.00 - 12.00: Træværksted v/Egon

    • Kl. 9.00 - 10.30: Gåtur i rask tempo v/Lola og Ulla

    • Kl. 9.00 - 12.00: Kreativt værksted, til fri afbenyttelse

    • Kl. 9.30 - 11.00: Motion i det fri

    • Kl. 10.00 - 11.30: Billard

    • Kl. 10.00 - 10.50: Hensyntagende gymnastik v/Britt

    • Kl. 11.00 - 11.50: Hensyntagende gymnastik v/Britt

    • Kl. 13.00 - 16.00: Vi laver flotte kreative kort
       
    • Kl. 13.00 - 16.00: Håndarbejde/strikkecafe

  • Tirsdag
    • Kl. 8.00 - 15.45: Motionsrummet er åbent
      (lukket for rengøring mellem 11.50-13)

    • Kl. 9.00 - 11.30: Computer v/Kurt og Hans 

    • Kl. 10.00 - 12.00: Aktivitetscafe til hjerneskadede v/Britt og Birgit

    • Kl. 10.00 - 11.00: Stolegymnastik v/Cecilie

    • Kl. 10.00 - 12.00: Billard
       
    • Kl. 11.00 - 12.00: Stolegymnastik v/Cecilie

    • Kl. 13.00 - 15.45: Knipling v/Hanne

    • Kl. 13.00 - 16.00: Vi laver flotte kreative kort
    • Kl. 14.00-14.45  Osteoporosehold med sammenfald v/ Cecilie

    • Kl. 15.00-15.45  Osteoporosehold forbyggende v/Cecilie

    • Kl. 16.00 - 17.00: Sang v/Ulla Ring og Sussi (opstart 6/9-22)

    • Kl. 17.00 - 18.00: Pilates v/Kirsten L (kræver tilmelding, opstart 6/9-22)
  • Onsdag
    • Kl. 8.00 - 12.50: Motionsrummet er åbent

    • Kl. 8.15 - 9.00: Balance og styrketræning v/Cecilie
       
    • Kl. 9.10 - 9.55: Balance og styrketræning v/Cecilie

    • Kl. 10.05 - 10.50: Balance og styrketræning v/Cecilie
       
    • Kl. 9.00 - 12.00: Træværksted v/Egon

    • Kl. 9.00 - 11.30: Digital foto- og billedbehandling v/Mogens (opstart 7/9-22)

    • Kl. 9.30 - 16.00: Pileflet v/Helle

    • Kl. 10.30 - 11.30: Gudstjeneste, 1. onsdag v/Kirsten Rævsager

    • Kl. 11.00 - 12.00: SMART træning på stol, v/Britt

    • Kl. 13.00 - 15.45: Patchwork v/Lone
       
    • Kl. 13.00 - 15.45: Strikhjørnet
  • Torsdag
    • Kl. 8.00 - 15.45: Motionsrummet er åbent

    • Kl. 9.00 - 11.30: Porcelænsmaling

    • Kl. 9.00 - 12.00: Stenslibning v/Bent

    • Kl. 9.30 - 11.00: Motion i det fri v/Lisa

    • Kl. 9.30 - 10.30: Vægthold v/Grethe og Britt

    • Kl. 10.00 - 11.00: Sang v/Ingrid

    • Kl. 10.00 - 12.00: Billard

    • Kl. 12.30 - 15.45: Slægtsforskning v/Kirsten

    • Kl. 13.00 - 14.00: Instruktion i fitness med start kl. 13.00

    • Kl. 13.00 - 15.45: Bogbinding v/Kurt

    • Kl. 13.00 - 15.45: Kortspil v/Emmy og Ester

    • Kl. 13.00 - 15.45: Billedkunst 
  • Fredag
    • Kl. 8.00 - 12.00: Motionsrummet er åbent

    • Kl. 9.00 - 12.00: Sølvværksted v/Kirsten

    • Kl. 9.30 - 11.30: Linedance v/Conny og Gurli
       
    • Kl. 9.00 - 12.00: Håndarbejde/strikkecafe

    • Kl. 14.00 - 16.00: Banko, lige uger v/ Birthe og Einer

  • Lørdag
    • Kl. 14.00 - 16.00: Krolf v/Gerda (opstart 7/5-22)

Siden er sidst opdateret 23. november 2020